Соціокультурна робота

20.12.2021-10.01.2022

ЗИМОВІ ІСТОРІЇ  ІЗ КНИЖКОВОЇ ШАФИ

Зима – це особлива пора і кожен радіє їй по-своєму Вже всі вдихнули на повні легені запах мандаринів,  хвої та кориці, почули хрускіт  снігу під ногами…  За вікном календарно розпочалася зима, тому  й погода не пасе задніх і сніг продовжує сипати по  графіку. А ще, мабуть, усі  помітили, як рано починає сутеніти? Менше всього хочеться в холод і темінь виходити на вулицю, тому люди  помалу кутаються в ковдри і беруть до рук улюблені  КНИГИ…

Саме тому, із думкою про  допитливих читачів у книгозбірні нашого ліцею бібліотекарі  підготували цікаву добірку захоплюючих різдвяних історій української та світової літератури «Зимові історії із книжкової шафи», де представлені книги, які зігріють холодними зимовими вечорами та подарують чудовий настрій.

Завітавши до бібліотеки,  у ці святкові дні усі бажаючі мають  нагоду  дізнатися про традиції святкування зимових свят, пошукати книги у «книжкових кучугурах», знайти цікаві ідеї для змістовного дозвілля, позмагатися із ровесниками, граючи інтелектуальні та настільні ігри.

Кожен читач знайде собі заняття до вподоби:  чи то зробити селфі на згадку із книжковим сніговиком, чи креативною екоялинкою.  Тут і  книжково – ілюстраційна інсталяція «Зима – чарівна снігова володарка» і ошатна  фотозона, яка додає настрою усім відвідувачам; без перебільшення кожен куточок бібліотеки «дихає» загадковістю та святковим настроєм.  Для тих, хто бажає провести дозвілля весело та з користю стане у пригоді новорічний книжковий круїз «Зимові канікули разом із цікавими книгами». Загорнутися в літературну атмосферу нашої книгозбірні можна  написавши вітальну листівку улюбленому автору  чи  книжковому героєві.

Кожен читач може стати учасником різноманітних заходів у нашому Книжковому містечку. Щиро радимо усім книги для «зимового» читання. Отож приходьте у бібліотеку і дива не оминуть вас у дні зимових свят!

06.12.2021

“КНИЖКОВЕ МІСТО” КЛИЧЕ НА ГОСТИНИ!

Тихенько відчиняємо двері й відразу потрапляємо у справжнє “книжкове місто” з вулицями та будиночками. ЦЕ БІБЛІОТЕКА! Є тут і свої мешканці – звичайнісінькі книги.
Живуть вони на своїх полицях, кожна на певному місці й чекають читачів.. Навколо тиша і спокій …. Саме такою постає в уяві багатьох людей бібліотека.

Але насправді так не скрізь! У нас буває шумно та цікаво і кожен день – це нові знання та відкриття. А ще вікторини, конкурси та свята… А на святі завжди буває гамір та несподіванки!
Цими днями саме так весело та жваво було в скарбниці мудрості нашого ліцею. Тут проходили “Бібліотечні
гостини” для наймолодших її відвідувачів. Поринути у світ пригод любителів книги спонукала зустріч із Королевою книг. Усі гості бібліотеки відгадували загадки, розшифровувати телеграми від казкових героїв, впізнавали “зачаровані” речі. А ще розмірковували над тим, де починається життя книги, як вона прийшла до людей та яку користь приносить читання?! ..

Згодом на літературній зупинці галаслива дітвора зустрілася із Листоношею та капосницею Бабою Ягою. А поміж тим звучали прислів’я та вірші про книги, цікаві розповіді про найулюбленіших дитячих письменників та їхні твори.
Жвавий інтерес у відвідувачів бібліотеки викликали “книги-рекордсмени” нашої книгозбірні, про які вони дізналися із розповіді Лариси Анатоліївни. Юні читачі мали змогу потримати в руках найважчу книгу (4кг), полистати книгу у якій найбільша кількість сторінок (1380). Здивування у дітей викликала мініатюрна книжечка вагою лишень 60 грамів та друковане видання вартістю 400 гривень.

Феєричним завершенням бібліотечних гостин стало вручення чарівного ключа від Книжкового королівства та фото із казковими героями.

Сподіваємось, що час, проведений у нашій скарбниці знань для усіх гостей промайнув швидко та цікаво. Адже БІБЛІОТЕКА – це особливий простір, з особливою енергетикою, настроєм і затишком, тому не оминайте її, а частіше заходьте в гості!

ПОВІРТЕ, ВАМ ТУТ ЗАВЖДИ РАДІ!!!

01-31.10.2021

Бібліотека – криниця краєзнавчої інформації для дітей

Краєзнавство завжди було міцним фундаментом історичної пам’яті. Геніальний  український письменник Григорій Сковорода свого часу писав: «Пізнай свій край, себе, свій рід, свій народ, свою землю – і  ти побачиш свій шлях у життя..» Ми – українці і повинні бути свідомі своєї нації, гідні свого імені. Вихованню патріотичних почуттів, збагаченню духовного світу дитини допомагає  використання краєзнавчого матеріалу. Саме бібліотека формує особистість на грунті  культури та традицій її народу.

Тому щороку в жовтні по всій Україні проводиться місячник шкільних бібліотек.  І цьогоріч він стартував під гаслом:  «Краєзнавство  в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності ».

У рамках місячника в ліцеї був розроблений план заходів, який розпочався  бібліотечними гостинами «Краю мій, ти частка Батьківщини» У книгозбірні була оформлена  краєзнавча інсталяція «Волинь на історичних паралелях»,  представлені  книжково – ілюстраційна виставка «Біля криниці народних традицій»  та етнографічна виставка-перегляд «У звичаях, традиціях народу, ти душу краю рідного пізнай» (1-11 кл.)

Впродовж місяця усі бажаючі мали змогу не лише познайомитися, а й стати активними учасниками різноманітних заходів:  вернісажу особистостей «Славиться місто своїми людьми»,  уроку історичної пам’яті біля монументу  «Борцям за волю України» (5 кл.), ретро – екскурсій у історичний музей міста Ковеля та галерею мистецтв.  Жвавий інтерес у відвідувачів  викликала  виставка старожитностей, де працівники бібліотеки  розповідали  допитливим читачам про побут наших земляків,  демонстрували  колишній посуд, знаряддя праці, одяг. Діти залюбки  відгадували призначення  представлених на виставці речей,  приміряли постоли, тримали в руках старовинні праски, ночви, глечики та дерев’яні ложки. У книгозбірні переповідали   унікальні легенди та перекази волинського краю.

Про минуле і сьогодення, про відомі та невідомі сторінки нашого міста  йшла розмова під час краєзнавчої мандрівки його вулицями  «Рідний край вивчаю я – це історія моя» із  членами активу бібліотеки. На перервах учням початкових класів презентували віртуальну подорож  «Сім чудес Волині».

Про зростаючий інтерес дітей до історичного минулого краю свідчить їхня активність у  фотовиставці «Ковель у фотооб’єктиві поколінь» (5-9кл.) та  вернісаж Волинських візерунків «Вишивка з бабусиної скрині» (1-11 кл.)

 

Велике захоплення та позитивні емоції  викликали у ліцеїстів  історико-краєзнавчі пазли «Це куточок мого краю, та чи я його впізнаю» (3-4 кл), де діти із пазлів складали   пам’ятні місця  міста Ковеля й черпали про них цікаві факти із краєзнавчої літератури.

У ці дні користувачі книгозбірні мали можливість ознайомитися з різножанровою літературою, представленою на книжкових виставках «Волинь – перлина у намисті України», «Ковель – окраса синьоокої Волині», «Духовне небо Волині».

Сподіваємось, що всі заходи, які проводили в ліцеї викличуть у дітей інтерес до вивчення історичного минулого свого народу, змусять  усвідомити свої корені, знайти моральні орієнтири в житті, виховати в собі почуття національної гідності та патріотизму. Адже зберігаючи пам’ять про інших – ми залишаємо пам’ять про себе!

© ЛІЦЕЙ №3 ІМЕНІ ЛЕСІ УКРАЇНКИ МІСТА КОВЕЛЯ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ